Çeteler Şêx Meqsûd’da 4 yurttaşı katletti

HALEP – SUK ve ENKS çetelerinin Şêx Meqsûd mahallesine yönelik katliam saldırılarında aynı aileden 3 kişi olmak üzer 4 kişi yaşamını yurttaş, 7 yurttaş da yaralandı.

Sözde Suriye Ulusal Koalisyonu (SUK) ve ENKS çetelerinin Halep’in Şêx Meqsûd mahallesine yönelik katliam saldırılarında devam ediyor. Çetelerin havan, cehennem topları ve füzeler düzenlediği saldırılarda aynı aileden 3 kişi olmak üzer 4 kişi yaşamını yurttaş, 7 yurttaş da yaralandı.

Aynı aileden yaşamlarını yitiren yurttaşların isimleri şu şekilde: baba Umer Cumaa (40) ve iki kızı Rewşen (16) ile Fatîma (12).

16 Şubat’tan buyana SUK ve ENKS çeteleri mahalleyi şiddetli bir şekilde bombalamakta. Şimdiye kadar düzenlenen saldırılarda 54 sivil yurttaş yaşamını yitirdi, 500’ün üzerinde kişi de yaralandı

(ad)

ANHAYoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment