QSD: Şedadê’de 43 çete öldürüldü

HABER MERKEZİ – QSD, Şedadê’nin güney, batısında QSD savaşçılarının 30,  doğusunda ise 13 çete öldürdüğünü duyurdu.

QSD Basın İrtibat Bürosu yazılı bir açıklama yaparak, Şedadê’nin güney, batısında QSD savaşçılarının 30,  doğusunda ise 13 çete öldürdüğünü açıkladı.

“DAIŞ çetelerinin 14 matta Şedadê’nin güney ve batısına yönelik başlattığı saldırılar devam etmektedir. Dera Zor ve Rakka’dan güç takviye eden çeteler saldırılar düzenlemektedir. Çeteler bu saldırılarında yoğun top ve zırhlı araçlar kullanmaktadır.

Çeteler Şedadê’nin güneyinde Elwa, Ezawî köylerine, Şedadê’nin batısında yer alan Mekmen köyüne ve Şedadê’nin doğusunda kimi noktalara düzenlediği saldırıları devam etmektedir. En son Elwa erîşekî köyüne kapsamlı bir saldırı düzenlenmiştir. Çetelerin bu saldırısı güçlerimiz tarafından püskürtülmüştür.

Şimdiye kadar Elwa köyünde ve çevresinde tespit edilebilen 30 çete güçlerimiz tarafından öldürülmüştür. Şedadê’nin doğusunda ise güçlerimi 13 çeteyi öldürmüştür.”

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment