Sözde muhalif çeteler Celemê’yi bombalıyor

EFRÎN – Sözde Suriye Muhalif gruplarına bağlı silahlı çete grupları Efrîn’e saldırmaya devam ediyor. Çeteler Celemê köyünü havan toplarıyla bombalıyor.

Türk MİT’ine bağlı 6 kişilik özel ekibin çete gruplarıyla görüşmesinin basına yansıma ardından Erdoğan destekli çete gruplarının Efrîn’e yönelik saldırıları yoğunluk kazandı.

ANMHA muhabirleri, ateşkes süreci boyunca saldırılarına ağırlık veren Suriye Ulusal Koalisyonu’na bağlı Siwar El-Şam, Ehrar El-Şam ve Feyleq El-Şam adlı çete gruplarının celemê köyünün güneyindeki YPG mevzilerine topçu saldırısı başlattığını bildirdi.

Saat 13.15’te başlayan saldırılarda köy ve çevresine de yoğun havan topunun düştüğü ve köydeki bazı evler ile tarlalarda ciddi hasar oluştuğu gözleniyor.

SUK ve ENKS’ye bağlı çete grupları dün de Celemê köyünü havan toplarıyla bombalamış, çete saldırısına paralel olarak Türk ordusu da Cindirêsê ilçesine bağlı sınır köyü Hemamê’yi ağır silahlarla taramıştı.

 (ekip/aç)

ANHA
foto arsiv

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment