DAIŞ çetesi katyuşalarla Maxmur’a saldırı düzenledi

HABER MERKEZİ – DAIŞ çeteleri Hewlêr’in Maxmur ilçesinde üslenen Irak askeri güçlerine yönelik katyuşalarla saldırı düzenledi.

DAIŞ çetelerinin, Musul Operasyon hazırlıkları için Hewlêr’in Maxmur ilçesine bir süredir güç takviyesinde bulunan ve operasyon hazırlıkları için Maxmur’da konumlanan Irak ordusuna yönelik bu sabah saat 08:00’dan itibaren katyuşalarla saldırı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yerel kaynaklar, saldırının Musul ve Maxmur arasında bulunan ve halen DAIŞ çetelerinin kontrolünde olan Xalidiye köyünden gerçekleştirildiği bilgisini paylaşırken, saldırı sonucunda herhangi bir can kaybının olup olmadığına ilişkin olarak da net bir bilgi edinilemedi.

DAIŞ çeteleri bundan bir hafta önce de Maxmur’da üslenen Irak ordusuna yine katyuşa roketleriyle saldırmış, saldırı sonucunda 5 kişi yaşamını yitirmiş 16 kişi de yaralanmıştı.

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment