Halk QSD savaşçılarını nasıl karşıladı?

HESEKÊ – Şeddadê kasabası ve köylerinin DAIŞ işgalinden kurtarılmasının ardından halk, bölgede denetim kuran QSD savaşçılarını sevinç gösterileriyle karşıladı.HES-KEFXWESIYA-GEL-PISTI-SERKEFTINA-QSD-4

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) 16 Şubatta başlattığı “Xabur’un Gazabı” operasyonuyla Şeddadê ve köylerini çete işgalinden kurtardı. Bölgelerine gelen QSD savaşçılarını karşılamak için halkın coşkulu kutlamalar yaparak savaşçıları karşılaması dikkat çekti.

Operasyonu an be an takip eden ANHA muhabirleri bu anları görüntüledi.

QSD yetkililerinden Ebdulezîz Yûnis, Şeddaê’deki başarının sadece çetelerin yenilgisi olmadığını belirterek, “askeri başarı büyük başarı değildir. Asıl büyük başarı halkın durumu anlamasıdır. Bu anlamda QSD’nin en büyük başarısı halkın büyük sevgisini ve güvenini kazanmış ve halk desteğini arkasına almış olmasıdır” dedi.

KAMERA VE FOTO: STALÎN OSO

(aç)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment