Türk devletinden DAIŞ’a yeni teknolojik jest

HABER MERKEZİ – Türk devleti,YPG/YPJ telsiz muhaberelerini dinlenmesi için DAIŞ çetelerine İsrail’den alınmış gelişmiş ileri teknoloji telsiz takip/dinleme ve yer tespiti yapan cihazlar verdi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin elde ettiği bilgilere göre; DAIŞ çetelerine gönderilen silah ve cephane yüklü MİT TIR’larının deşifre olması ardından DAIŞ’a desteğini kesmeyen Türk devleti, en son DAIŞ’a gönderdiği 2 TIR dolusu İsrail üretimi cihazlarla YPG ve YPJ telsiz sistemlerini dinlemeye çalışıyor.

Cihazlarla YPG-YPJ mevzileri tespit edilmeye çalışılıyor

Cerablus ve Kobanê kantonuna yakın DAIŞ kontörlündeki yüksek binalara ve tepelere yerleştirilen dinleme/takip cihazları ve yer tespiti yapan algılayıcılarla YPG-YPJ güçlerinin yerleri/üslenme alanları ve mevzileri tespit edilmeye çalışılıyor. Cihazlarla tespit edilen YPG-YPJ mevzilerini füze ya da obüs toplarıyla vurulması için koordinat alınmaya çalışılıyor.

(u)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment