Breaking News

YPG: Girê Spi’de 15 ayrı noktada şiddetli çatışmalar yaşanıyor

HABER MERKEZİ– YPG Basın Merkezi, çetelerin Türkiye ve Rakka’dan iki ayrı kol şeklinde Girê Spî güney ve doğusuna yönelik saldırılar düzenlediğini duyurdu. YPG/YPJ savaşçılarının anında cevap verdiği saldırılar sonrasında 15 ayrı noktada yaşanan başlayan çatışmalar devam ediyor.

Yazılı bir açıklama yapan YPG Basın Merkezi, çetelerin Türkiye ve Rakka’dan iki ayrı kol şeklinde Girê Spî güney ve doğusuna yönelik saldırılar düzenlediğini duyurdu. YPG/YPJ savaşçılarının anında cevap verdiği  belirtilen saldırılar sonrasında 15 ayrı noktada yaşanan başlayan çatışmaların tüm şiddetiyle devam ettiği bildirildi.

YPG açıklaması şu şekilde:

“Güçlerimizin aktif rol oynadığı ve çetelere büyük darbelerin vurulduğu başarılı Şedadê hamlesi ardından DAIŞ çeteleri dün gece kapsamlı bir saldırı düzenlemiştir. 26 Şubat akşamı saat 23.00 sularında başlayan çete saldırıları Türkiye ve Rakka’dan iki ayrı kol şeklinde Girê Spî güney ve doğusuna yönelik düzenlenmiştir.

Türkiye tarafından saldıran çete grupları sınıra sıfır noktada bulunan Girê Spî (Til Ebyad) kent merkezi, Nestel, Xwêra ve Qenetra köylerini hedeflemiştir. Güneyden, Rakka tarafından saldıran çete grupları ise Eyn Îsa kasabasının doğu ve Silûk kasabasının güneyinde bulunan Genterî, Şergirat köyleri hattını hedeflemiştir.

Saldırılara anında müdahale eden güçlerimizle çete grupları arasında 15’ten fazla noktada çatışmalar yaşanmıştır. Bu çatışmalar tüm şiddetiyle devam etmektedir. Çatışmaların ayrıntıları daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak olsa da halkımız ve kamuoyuna belirtmek isteriz ki bu saldırılar da püskürtülecek ve çeteler hüsrana uğratılacaktır.”

(u)

No comments