Çeteler Şêx Meqsûd’da kiliseyi yıktı

HALEP – SUK çete grupları Şêx Meqsûd’a dönük saldırılarında kutsal mekanları da hedef alıyor. Çete gruplarının saldırılarında mahallede bulunan Meryem El-Ezrai kilisesine isabet eden bir havan topu sonucu, kilisenin önemli bir bölümü yıkıldı.
16 şubatla birlikte AKP güdümlü SUK ve ENKS çete gruplarının Halep’in Şêx Meqsûd mahallesine yönelik saldırıları yoğunlaştı. Bu saldırılar sonucundan yüzün üzerinde sivil yurttaş yaşamını yitirirken, yüzlerce kişi de yaralandı. Yine mahalledeki ev ve işyerlerinde ağır hasarlar oluştu.
İnsanlık düşmanı çete gruplarının saldırılarında kutsal mekanlarda hedef alındı. Bir havan topunun isabet etmesi sonucu Meryem El-Ezrai kilisesinin önemli bir bölümü yıkıldı.
ŞÊX Meqsûd’a dönük saldırılarında Komîdas kilisesi, Istenbul camisinden sonra Meryem El-Ezrai kilisesi de çete gruplarının hedefi olan 3.kutsal mekan oluyor.
(ad)
ANHA
HELEB-IMAME-CAMIYE-YIHIYA-EBU-ELBERA (6) HELEB-IMAME-CAMIYE-YIHIYA-EBU-ELBERA (5) HELEB-IMAME-CAMIYE-YIHIYA-EBU-ELBERA (3)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment