Şêxmeqsûd’da kimyasal saldırıları araştırmak için uzman bir ekip kurulacak

EFRÎN –  Suriye Demokratik  Ulusal Koalisyonu, Şêxmeqsûd mahallesinde  kimyasal silah kullanarak gerçekleştirilen saldırlara ilişkin bir inceleme ekibi kurdu.
ENKS’nin de içerisinde yer aldığı SUK’a bağlı çete grupları, 16 Şubat’tan beri aralıksız olarak Halep’e bağlı Şêxmeqsûd  mahallesine saldırıyor. Çeteler 7-8 Nisan tarihleri arasında  mahalledeki sivillere dönük kimyasal silahlar kullandı. Çetelerin yasaklı olan silahları tüm dünyanın gözü önünde kullanmasına rağmen düny kamuoyu sessizliğini korumakta.
Suriye Demokratik  Ulusal Koalisyonu, Şêxmeqsûd mahallesinde kimyasal silah kullanıma dair Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi  gibi uluslararası güçlerin ellerinde kimyasal silah saldırılarına ilişkin çok sayıda belge ve bilginin olduğunu belirtti.
Suriye Demokratik  Ulusal Koalisyonu, Şêxmeqsûd mahallesinde  kimyasal silah kullanarak gerçekleştirilen saldırlara ilişkin bir uzman bir inceleme ekibi kurarak kapsamlı araştırmalarda bulanacaklarını kaydetti.
(u)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment