Kobani 3 canını daha uğurladı

KOBANİ – Kobani halkı, Eyn Îsa’da yaşamını yitiren 2 YPG savaşçısı ile Qamişlo’daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren yurttaşın cenazelerini, düzenlediği törenle toprağa verdi.
Girê Spî’ye bağlı Bozanî’de (Eyn Îsa) 16 temmuz 2015’te yaşamını yitiren YPG savaşçıları Çiya Cobar (Serxwebûn Bîlîcan) ve Husên Îmam (Zinar Efrîn) ile 19 Ağustos günü Qamişlo’da gerçekleşen bombalı saldırıda yaşamını yitiren sivil Şerîf Kurdî’nin cenazeleri Kobani’de düzenlenen bir törenle son yolculuklarına uğurlandı.
Tören için Şehit Aileleri Kurumu’nda bir araya gelen yüzlerce Kobanili, kürt halkı Abdulah Öcalan ve şehit posterleri, YPG/YPJ, TEV-DEM bayrakları taşıyarak YPG direnişini selamlayan sloganlar haykırdı.
Cenazeleri buradan alarak araçlarla Şehit Dicle mezarlığına götüren kitle şehitlikte devrim şehitleri anısına saygı duruşunda bulundu.
Törende Şehit Aileleri Kurumu adına konuşan Arif Balî, tüm şehit aileleri ile Kürdistan halkına başsağlığı diledi.
YPG’li Çiya Cobar’ın ailesi adına konuşan ağabeyi Hemed Cobar da kardeşinin mücadelesiyle onur duyduklarını ve şehitlerin izinde yürümeye devam edeceklerini söyledi.
Konuşmalar ardından cenazeler zılgıt ve slogalar arasında toprağa verildi.
 (aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment