YPG savaşçısı Halepçe’nin cenazesi Başur’a uğurlandı

DÊRIK – Gırke Lege ve Derik’ten gelen yüzlerce yurttaş YPG savaşçısı Dana Husên (Rakan Helepça)’in cenazesini Başur Kürdistan’a doğru uğurladı.
12 Ağustos’ta Serakaniye’deki direnişte yaşamını yitiren Rakan Halepçe’nin cenazesi  Gırke Lege ve Derik’ten gelen yüzlerce  yurttaş tarafından Derik Hastanesin’nden alınarak uzun bir araç konvoyu ile Semelka Sınır Kapısı’na getirildi.
Semelka’da yapılan askeri törende  konuşan YPJ komutanı Zilan Qamışlo; “ Halepçe katliamının intikamını almak için YPG safalarına katılan Rakan yoldaşının direniş azmi ve yoldaşları ile ilişkileinde gösterdiği fedakarlıklar bizler için yolumuzu gösteren bir ışık kabilindedir. Kürt halkına uygulanan katliamların intiakmını almak ve Rakan yoldaşın izinden yürümek adına kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz” dedi.
Konuşmanın ardında  özgürlüksavaşçısı   Halepçe’nin şehadet belgesi okunarak memleketi Halepçe’de toprağa verilmek üzere Başur Kürdistan’a uğurlandı.
 (uş)
 ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment