DAIŞ çetesinden Cerablus’ta ev baskınları

KOBANÊ – Cerablus’ta büyük panik yaşayan DAIŞ çeteleri, evlere baskın düzenledi. Çetelerin evlerden alıp bilinmeyen yerlere kaçırdıkları sivillerden haber alınamıyor.
ANHA’ya telefonla konuşan Cerablus’lu güvenilir bir kaynak, DAIŞ çetelerinin son günlerde hiç bir gerekçe göstermeden yurttaşların evlerine sıkça baskın düzenlediğini ve sivil halkı evlerinden zorla çıkararak bilinmeyen yerlere kaçırdığını belirtti. Kaçırılan ve bird ha kendilerinden haber alınayan sivillerin akıbeti bilinmiyor.
Son dönemlerde peş peşe ağır darbeler alan ve panik yaşayan DAIŞ çetelerinin kasabada halkın tv seyretmesini de yasakladığı, tv satan tüm işyerlerini kapattığı öğrenildi.
DAIŞ çeteleri geçtiğimiz günlerde de Minbic’te de aynı yola başvurmuş ve halkın çetelerin yediği darbeleri içeren haber ve yayınları takip etmesini engelleme girişimlerini yoğunlaştırmıştı.
 (he)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment