Kerkük’te Kürt güçleri ve DAIŞ çeteleri arasındaki çatışmalar sürüyor

HABER MERKEZİ– Kerkük’ün güneyinde bu sabah saat 7.00 sularında Kürt güçleriyle DAİŞ çeteleri arasında başlayan çatışmalar devam ediyor.
Başur Kürdistan’ın Kerkük kentinin güney sınırında bulunan Meryem Beg nahiyesinde HPG/YJA Star gerillaları, peşmerge güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında saat 07:00 sularında başlayan çatışmalar karşılıklı ağır silahların kullanılmasıyla  devam ediyor.
Westanê ve Mucammaa Şehid köylerinden üslenen DAIŞ çeteleri 1 kilometre uzaktaki gerilla ve peşmerge mevzilerinin bulunduğu bölgelere ağır silahlarla saldırı düzenledi. Gerilla ve peşmerge güçlerinin de anında cevap vermesi üzerine şiddetli çatışmalar yaşandı.
DAIŞ çeteleri ile gerilla ve peşmerge güçleri arasında yaşanan şiddetli çatışmalar halen yer yer devam etmekle birlikte, gerilla ve peşmerge komutanları DAIŞ çetelerinin önemli kayıplar verdiklerini söyledi. Çatışmalarda Kürt güçlerinin kayıp vermediği de vurgulandı.
(my)


Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment