Efrîn’e saldıran Nusra çetesinden 13’ü yaralandı

EFRÎN – Cindirêsê’ye bağlı Dêwa ve Derbalut köylerine havan toplarıyla saldıran El-Nusra çetelerine YPG güçleri havanlarla karşılık verdi, 13 Nusra çetesi yaralandı.
ANHA muhabirlerinin Atme’deki kaynaklardan aldığı  bilgilere göre; dün akşam 18.40 sularında  El-Nusra  çeteleri İdlib’e bağlı Atme Kampına 5 km mesafede olan Dêwa ve yakınındaki Derbalut köylerine eşzamanlı yoğun havan saldırısı düzenledi. Dêwa köyü muhtarı Mihemed Hisên’in de yaralandığı saldırıya YPG güçlerinin karşılık verdiğini belirten kaynaklar, bir havan topunun Atme bölgesindeki bir çete noktasına isabet ettiğini ve 13 çete üyesinin yaralandığını belirtti.
YPG’nin karşılık vermesi ile dün akşamki çete saldırısının son bulduğu ve bölgede şu an itibariyle durumun sakin olduğu öğrenildi.
Çetelerin Dêwa ve Derbalut köyüne yönelik bir aydır süren saldırılarında şu ana kadar 3 sivil yaralandı.
(uş)
foto arsiv

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment