Breaking News

Çeteler Rakka’da kürtleri katletmeye başladı

GIRÊ SPÎ – DAIŞ çeteleri Rakka’da çete zulmünden kaçan kürtleri taradı. Saldırıda bir kadın yaşamnı yitirirken 9 kişi de ağır yaralandı. Girê Spî’ye ulalmayı başaran yurttaşlar, çetelerin Rakka’da kürtleri katletmeye başladığını söyledi.
Girê Spî’deki ANHA muhabirlerinin aktardıkları bilgilere göre; çetelerin Rakka’dan ayrılmaları için tanıdığı 72 saatlik süre doldu. Bu sabah Rakka’dan Girê Spî’ye doğru yola çıkan bir aile, DAIŞ çetelerinin Girê Spî yolu üzerindeki Skîrwa köyünde bulunan kontrol noktasında durduruldu. Durdurulan aileye hiçbir şey sorulmadan kurşun yağdırıldı. Tarama sonucunda çoğu çocuk ve kadın 10 kişi ağır yaralandı.
Türk devleti engelledi, ağır yaralı yaşamını yitirdi
Ağır yaralı yurttaşlar, yolcular tarafından Girê Spî’ye ulaştırıldı. Durumu ağır olan yaralılar hemen bakurê kurdistan’daki hastanelere nakledildi. Ancak türk yetkilileri yaralıların geçişini sınır kapısında engelleyip geciktirdiği için Meryem Ehmed Bozan (28) adlı kadın Girê Spî sınır kapısında yaşamını yitirdi.
Diğer yaralıların da durumları ağır olduğundan ölü sayısısının artabileceğinden endişe ediliyor.
Çete saldırısında yaralananların isimleri ise şöyle: Şemsa Xelîl (40), Hesen (22), Umer Ehmed (4), Aya Ehmed (11), Elya Ehmed (12), Sebha Ebid (60), Mustefa Mihemed (60) ile isimleri öğrenilemeyen iki kişi
‘gerçek etnik temizlik Rakka’da!’
Yaralı yurttaşları Girê Spî’ye ulaştıran kişiler, DAIŞ çetelerinin Rakka’da kürtleri katletmeye başladığını, rastaladıkları kürtleri sorgusuz katlederek gerçek etnilk temizliğin şimdi Rakka’da gerçekleşmekte olduğunu söyledi.
(ekip/aç)
ANHA


No comments