Breaking News

YPG: 3 köy özgürleşti, 38 çete öldürüldü

HABER MERKEZİ – YPG güçleri, Komutan Rubar Hamlesinde çetelerin iki tankını imha ederek 38 çete üyesini öldürdü. Hesekê’de ise 3 köy özgürleştirildi ve çetelerin Eziziyê saldırısı püskürtüldü. Çatşmalarda 6 YPG’li yaşamını yitirdi.
Yazılı açıklama yapan YPG Basın Merkezi, 53. gününe giren “Komutan Rubar Qamişlo Hamlesi” kapsamında Kobanê ve Cizîr Kantonlarına bağlı güçlerin Rakka-Girê Spî yolu üzerindeki operasyonlarının devam ettiğini bildirdi.
2 tank imha edildi 38 çete öldürüldü
YPG açıklamasında “Bu alanda yaşanan şiddetli çatışmalar ardından güçlerimiz hakimiyetini pekiştirmiştir. Bu çatışmalarda çetelere ait 2 tank imha edilmiş, tespit edilebilen 38 çete üyesi de öldürülmüştür” denildi.
Alanda yapılan arama tarama faaliyetlerinde YPG güçleri 7 çete cenazesiyle birlikte çetelere ait 1 adet panzer, 7 adet kaleşnikof, 2 adet BKC, 1 adet B7 roketatar silahı da ele geçirdi.
YPG, bu bölgede 2 gündür yaşanan çatışmalarda kahramanca savaşan 6 savaşçının şehit düştüğünü duyurdu.
Hesekê’de 3 köy çetelerden temizlendi
DAIŞ çetelerinin Hasekê kent merkezine yönelik düzenlediği ve halen devam eden saldırılara ilişkin de bilgi veren YPG, “Güçlerimiz, çetelerin önceki gece Hasekê’nin doğusunda rejim güçlerinden ele geçirdiği 3 köye yönelik bir operasyon düzenlemiştir. Her 3 köy çetelerden temizlenerek özgürleştirilmiştir. Bu alanda güçlerimiz çetelere ait 1 adet askeri araç, 1 adet BKC ve 1 adet B7 roketatar ele geçirmiştir” dedi.
Eziziyê saldırsı püskürtüldü
YPG açıklamasında ayrıca “Çeteler dün gece Ezîziyê mahallesinde konumlanan güçlerimize yönelik de bir saldırı düzenlemiştir. Güçlerimizin verdiği sert karşılık ardından çetelerin saldırıları püskürtülmüştür. Bu alandaki ölü ve yaralı çete sayısı tespit edilememiştir” denildi.
(aç)
ANHA

No comments