4 köy daha çetelerden temizlendi

SERÊKANIYÊ – YPG savaşaçıları, Serêkaniyê hattında 4 köyde daha çete işgaline son verdi.
Çatışma alanındaki ANHA muhabirlerinin verdikleri bilgilere göre; YPG/YPJ savaşçıları, Komutan Rubar hamlesi çerçevesinde saat 19.00 dolaylarında, Serêkaniyê-Til Ebyad yolu üzerinde bulunan El Buvêdir, Xirbetil Naka, Xezalê ve Xalidîyê köylerini çetelerden temizleterek özgürleştirdi.
Serêkaniyê’nin 61-63 km güneybatısında bulunan bu köylere yakın birkaç mezra da operasyonda YPG güçleri tarafından kontrol altına alındı.
YPG güçlerinin DAIŞ çetelerine yönelik operasyonları devam ediyor.
El Tufada’da 8 çete cenazesi ve çok sayıda silah ele geçirildi
YPG güçleri operasyon çerçevesinde saat 17.00’da da, Serêkaniyê-Girê Sipî (Til Ebyad) arasında ve Serêkanîyê’nin 60 km güneybatısında yer alan El Tifada köyünü çetelerden temizlemiş, yaşanan çatışmalarda çok sayıda çete üyesi öldürülmüştü.
Öldürülen çetelerden 8’nin cenazeleri ile birlikte 8 adet kleşnikov silahi, bu silahlara ait çok sayıda mermi, biri doçka yüklü üç araç ile çok sayıda B 7 roketi de YPG güçlerinin eline geçmişti.
Türk ordusunun ‘tatbikat’ yaptığı sınırda YPG’nin operasyonlarından kaçan çetelerin Türkiye sınırına doğru kaçarak Bakurê Kurdistan’a geçtiği gözlenmişti.
(ekip/mne/aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment