Heseke, Bakur halkını selamladı

HESEKÊ – Heseke Halkların Kardeşliği Meclisi,  Bakur Kürdistan halkının özyönetim ilanlarını kutlayarak Bakur halkının yanında olduklaını belirtti.
Heseke Halkların Kardeşliği  Meclisi yayımladıkları yazılı bir açıklama ile  AKP hükümetinin Bakur Kürdistan halkı üzerinde uyguladığı vahşeti lanetleyerek Bakur halkının özyönetim ilanlarını kutladı.
Meclisin açıklamasında bir adelet ve eşitlik sistemi olan demokaratik özerk yönetimi ilanında bulunan Bakur Kürdistan halkını kutluyor ve yapılan ilanlarının  Türkiye’nin içinde bulunduğu  kriz halinden çıkış için esaslı bir çözüm olduğunu belirtiyoruz.  AKP hükümetinin savaş ısrarından  vazgeçerek diyalog kanalarının  tekrar açılması  için uluslararası demokarsi güçlerine çağrıda bulunuyoruz” dedi.
(jh)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment