Breaking News

YPG: Türk Ordusu ve IŞİD eş zamanlı olarak bize saldırıyor

YPG, Türk ordusunun 24 Ekim'de kendi mevzilerine yönelik başlattığı saldırıların devam ettiğini, TSK'nin bugün de Zormixar köyündeki YPG mevzilerine suikast saldırılarında bulunduğunu belirtti. YPG, Türk ordusunun saldırılarıyla eşzamanlı olarak IŞİD’in de saldırılarının yoğunlaştığını bildirdi.

YPG Basın Merkezi, Türk ordusunun Kobanê sınır hattındaki YPG birliklerine yönelik 24 Ekimde başlayan saldırılarının devam ettiğini bildirdi.
Konuya ilişkin bugün ikinci kez açıklama yapan YPG Basın Merkezi, “Türk ordusu 25 ekim gecesi 22.00-23.00 saatleri arasında Kobani’ye bağlı Girê Spî’nin batısındaki sınır hattında yer alan güçlerimizin mevzilerine A-4 ağır silahlarıyla saldırı düzenlemiştir” dedi.
Açıklamada bugün de Türk ordusunun saat 14.00 dolaylarında Kobanê’nin batısındaki Zormixar köyündeki YPG güçlerinin mevzilerine yönelik suikast saldırıları düzenlediği kaydedilerek “Türk ordusunun her iki saldırısında da herhangi bir kaybımız olmamıştır” denildi.  
IŞİD Saldırıları
IŞİD’in 25 Ekim’de 21.00-22.00 saatleri arasında, 26 Ekim'de ise 08.00-10.00 saatleri arasında Kobanê’ye bağlı Sirîn kasabasının Şikeyf ve Mîrveh köylerine yönelik ağır silahlarla saldırı düzenlediği belirtilen açıklamanın devamında ayrıca, teröristlerin 26 ekimde saat 03.00-04.00 arasında Cerablus’a bağlı Hamam köyünden Kobanê’nin batısında yer alan Cadê köyüne yönelik havan saldırısı düzenlediği ve direkt sivilleri hedef aldığı, saldırıda herhangi bir kaybın yaşanmadığı ifade edildi.

No comments