YPG’den Rakka açıklaması

YPG’den Rakka açıklaması

YPG Komutanı Siphan Hemo Rakka’ya yapılacak olası bir harekatın zamanını belirlemek için görüşmelerin sürdüğü belirtti

YPG Komutanı Sipan Hemo, IŞİD’in elinde olan Rakka’ya harekatın birkaç hafta içinde başlamasını beklediğini söyledi. Hemo, ABD öncülüğünde yapılacak harekatın zamanını belirlemek için görüşmelerin sürdüğünü belirtti.
Suriye’deki silahlı Kürt gücü YPG ülkenin kuzeyindeki Arap güçlerle bir araya gelerek “Suriye Demokratik Güçleri” adı altında birleşen gruplara katıldı. “Suriye Demokratik Güçleri”ni oluşturan grup, Kürtler, Araplar ve Aramilerden oluşuyor.
SURİYE’NİN KUZEYİNDE YENİ OLUŞUM 
“Suriye Demokratik Güçleri” Suriye’de çok çeşitli halkların yaşadığını vurgulayarak, toplumun tüm kesimlerinin haklarının garanti altına alınması için mücadele edileceğini duyurdu.
IŞİD ve diğer radikal İslamcı gruplarla mücadele etmeyi hedefleyen “Suriye Demokratik Güçleri” Suriye’deki her türlü ayrımcılığı reddediyor.
ABD, IŞİD’le mücadelede desteklediği bu gruplara geçtiğimiz pazar günü havadan 50 ton silah ve cephane desteği sağladığını açıklamıştı.

Berxedan Hackers

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment