YPG savaşçısı Dilovan’ın taziye çadırına ziyaret

AMÛDÊ – Serêkaniyê de yaşamını yitiren YPG savaşçısı Dilovan El Melek (Dilo Girferis) için açılan taziye çadırını yüzlerce kişi ziyaret etti.
Serêkaniyê de çıkan çatışmada 25 Nisan’da yaşamını yitiren YPG savaşçısı Dilovan El-Melek (Dilo Girfêris) için Amud’ê ye bağlı Gir Fêris köyünde açıla taziye çadırı Amudê den gelen yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. TEV DEM, PYD, Yekitiya Star, Halk Meclisi üyeleri ve YPG savaşçılarının da aralarında bulunduğu kalabalık kitle taziye çadırına geldikten sonra tören başladı.
Saygı duruşu ile başlaya törende kurumlar adına katılanlar birer konuşma yaptı. Konuşmalarda aileye baş sağlığı dileyin de bulunulurken, şehitlerin verdiği büyük emek sayesinde bu gün halkın Rojava da onurluca yaşadığı belirtilerek şehitlerin yolundan yürüme sözü verildi.
Ziyarette ayrıca şehitler için sloganlarda atıldı.
(lg)
ANHA
Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment