Breaking News

YPG: Çetelerin işgal ettiği bazı noktalar geri alındı

HABER MERKEZİ - DAIŞ çetelerinin Kobanê'yi işgal etmek amacıyla başlattıkları saldırılar 74. gününde devam ederken YPG/YPJ savaşçıları kent içindeki ilerleyişini sürdürüyor.
YPG Basın Merkezi, 74 günü geride bırakan Kobanê direnişne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada YPG/YPJ savaşçılarının kent içindeki ilerleyişini sürdürdüğü ve kent dışında yer alan köylerde de YPG’nin düzenlediği eylemlerin devam ettiği bildirildi.
YPG Basın Merkezi açıklamasında, Dün gece doğu cephesinde Sukul Hal, Belediye caddesi ve Azadi Meydanı çevresinde konumlanan çete gruplarına yönelik saldırılar düzenlendiği belirtilerek “Belediye caddesinde çetelerin işgal ettiği bazı noktalar geri alınmıştır. Yine kentin kuzeydoğu bölgesinde de güçlerimiz hakimiyetini pekiştirmiştir. Bu alanlarda yaşanan çatışmalarda 9 çete üyesi öldürülmüş, çetelere ait 2 cenaze ele geçirilmiştir. Güçlerimizin bu alanlarda yaptığı arama tarama faaliyeti esnasında daha önce öldürülmüş olan 7 çete cenazesine ulaşılmıştır” denildi.
Güney cephesinde dün gece bazı küçük çaplı çatışmalar yaşandığını belirten YPG Basın Merkezi, çatışma sonuçlarının netleştirilemediğini kaydetti.
YPG açıklamasında ayrıca, Kobanê'nin 10 km kadar batısında bulunan Menicê köyü çevresinde üslenen çete gruplarına yönelik bir eylem gerçekleştirildiği ve eylem sonucunda 4 çete öldürüldüğü kaydedildi. 

No comments