Breaking News

Til Temir’de 7 çete öldürüldü

TIL TEMIR – YPG/YPJ ve Ortak Direniş Güçleri, Til Temir’e bağlı Xebiş ile Til Şamiran köyleri arasında DAIŞ çetelerine ait hareket halindeki bir aracı imha etti. En az 7 çete üyesi öldürüldü.
Bölgede bulunan ANHA muhabirlerinin verdikleri bilgilere göre, saat 10:12 civarında  YPG/YPJ ve Ortak Direniş güçleri, Til Temir’e bağlı Xêbiş ile Til Şamiran köyleri arasında çetelere ait hareket halindeki bir aracı hedef aldı. Eylemde çete aracı imha olurken, araçta bulunan çetelerden 3’ü öldürüldü.
Eyleme müdahale etmek isteyen bir çete grubu da Ortak Direniş Güçleri tarafından vuruldu ve 4 çete öldürüldü. Aynı grupta yer alan 2 çete de yaralandı. Yaralanan her iki çetenin kadın olduğu ve birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.
Dün gece de iki eylemde 2 çete öldürüldü
Öte yandan dün gece Hesekê-Til Temir yolu üzerinde bulunan Tilbaz köyünde Ortak Direniş Güçleri tarafından çetelere yönelik bir eylem gerçekleştirildi. Eylemde bir  çete öldürüldü, bir çete ise yaralandı.
Yine Til Nasrî’deki çete hareketliliğine karşı YPG güçlerinin gerçekleştirdiği eylemde bir çete öldürüldü, bir çete de yaralandı.
Koakisyon güçlerine ait savaş uçakları da alandaki çete mevzilerini bombabaladı. Bombardımanda iki çete aracı imha oldu.
(ekip/aç)
ANHA


No comments