Breaking News

YPG 3 özgürlük savaşçısının kimliğini açıkladı


HABER MERKEZİ – YPG Basın Merkezi, Kobani direnişinde yaşamını yitiren 3 savaşçının kimliğini açıkladı.
YPG basın Merkezi, YPG resmi internet sayfasında yayınladığı bir açıklamayla Cudi Heskif adlı YPG Komutanı ile 2 savaşçının kimlik bilgilerini açıkldı.
Kobani ve Cizîrê kantonlarının DAIŞ çetelerinin vahşi salşdırılarına maruz kaldığına dikkatçekilen açıklamada şöyle denildi:
“DAIŞ çetelerinin barbar saldırılarına karşı YPG savaşçıları kahramanca bir direniş yürütmektedir. Tarihi direniş destanının yazıldığı Kobani’de, kutsal toprakların çetelerden temizlenmesinde büyük rolleri olan YPG komutanlarımızdan Cûdî Heskif ile 2 YPG savaşçımız şehadete ulaşmıştır.”
Komutan Cudi’nin DAIŞ çetelerine karşı yürüttüğü başarılı direnişle düşmanın yüreğine korku saldığı belirtilen açıklamanın devamında “Cûdî yoldaş, birçok askeri eyleme katılmış, kutsal toprakların, ortak yaşamın ve halk onurunun korunup savunulmasında büyük bir görev ve sorumlulukla hareket etmiştir. Sergilediği irade ve cesaretiyle gerçek bir özgürlük savaşçısı olarak örnek teşkil etmiştir. Direnişiyle tüm dünyaya Rojava Devrimini halkların kardeşliği ve ortak yaşam devrimi olduğunu ispatlamıştır” denildi.
Açıklamanın sonunda YPG Basın Merkezi, şehitlerin yolunda mücadeleyi büyütme sözü vererek savaşçıların ailelerine, tüm şehit ailelerine başsağlığı diledi.
3 YPG’linin kimliği şöyle:
Kod adı: Cûdî Heskif
Adı soyadı: Seydxan Yilmaz
Ana adı: Hezar
Baba adı: Hacî
Doğum yeri: Gercûş
Şehadet yeri ve tarihi: Kobani kırsalı – 11 Mart 2015


*******************
Kod adı: Serhed Kendal
Adı soyadı: Mihemed Elî
Ana adı: Zeyneb
Baba adı: Xelîl
Doğum yeri: Kobanê
Şehadet yeri ve tarihi: Kobanê/Qereqozaq – 12 Mart 2015


*******************
Kod adı: Mazlûm Cûdî
Şehadet yeri ve tarihi: Kobanê kırsalı – 14 Mart 2015


(aç)
ANHA

No comments