Breaking News

Hesekê Şehidini uğurladı

HESEKÊ – YPG Arap savaşçı Delil Hesekê (Xelil Suwadı), Hesekê’nin Davudiye köyünde bulunan Şehit Dijwar Mezarlığı’nda kitlesel bir tören ile toprağa verildi.
21 kasımda Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) birleşeni olarak Hesekê’nin güney kırsalında çetelere karşı düzenlenen operasyonlarda yaşamını yitiren YPG savaşçısı Delil Hesekê, kitlesel bir törenle uğurlandı.
Arap YPG savaşçısı Delil Hesekê (Xelıl Suwadı), Hesekê’nin Davudiye köyünde bulunan S. Dıjwar Mezarlığı’nda kitlesel bir tören ile toprağa verildi.
Cenaze törenine Şehit Aileleri Kurumu, TEV-DEM yöneticiler, Tuyna Meclisi adına Murşit Mustafa, PYD adına Zeynep Saruxan, YPG adına Reşo Kobani, Süryani partileri temsilcileri ve yüzlerce kişi katıldı.
Törende konuşma yapan Murşit Mustafa, “Şehitler onurlu yaşamımızın göstergesidir. Şehitler bizi buraya kadar getirdi. Şehitlere sözümuzdür ki, bu devrimden vazgeçmeyeceğiz” dedi.
YPG adına konuşan Kobani ise şunları söyledi: “Delil arkadaş şehit olana dek, kendi mevzisinde sonuna dek ‘Biji Serok Apo’ diyerek şehit oldu. O tek başına dört saat direndi. Kendi mevzisini ve arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Ona ve ailesine söz veriyoruz ki; izinde yürüyeceğiz.”
Tören, “Biji Serok Apo”, “Biji şehid Delil” sloganları ile sona erdi.
(ad)
ANHA

No comments