Breaking News

YPG: Efrîn’de 3 çete öldürüldü

HABER MERKEZİ – YPG, Efrîn ve Kobani’de çeteler ile Türk ordusunun saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. YPG Efrin’de çıkan çatışmalarda tespit edilebilen 3 çetenin öldürüldüğünü belirtti.
YPG Basın Merkezi Efrîn kırsalında ve Kobani’de çeteler ile  Türk ordusunun saldırılarına ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.
2 çete öldürüldü
23 Kasım günü çete gruplarının YPG güçlerinin Efrîn’in güneyinde bulunan Bozafanê köyüne hakim noktalardaki mevziilerine yönelik bir saldırı düzenlediği belirtilen YPG açıklamasında “Güçlerimiz saldırıya anında karşılık vermiş ve 2 çete üyesini öldürmüştür. Çete grupları 24 Kasım günü aynı noktalara yönelik havan toplarıyla bir saldırı daha düzenlemiştir. Güçlerimiz bu saldırıya da gerekli düzeyde yanıt vermiştir” denildi.
YPG, “23 Kasım günü 21.00 ile 22.00 saatleri arasında Efrîn’in güneyinde bulunan Derjimêl köyü yakınlarında bir operasyon düzenlemiştir. Saldırı hazırlığında bulunan çetelerin hedeflendiği operasyonda kısa süreli bir çatışma da yaşanmıştır. Operasyon sonucunda tespit edilebilen 1 çete üyesi öldürülmüştür dedi.
YPG açıklamasında ,24 Kasım günü 22.00 ile 24.00 saatleri arasında DAIŞ çetelerinin Cerablus kasabasının güneyindeki mevziilerinden Qereqozax köyünün doğu kırsalına yönelik havan toplarıyla bir saldırı düzenlediği belirtildi. YPG, 25 Kasım günü saat 02.00’da DAIŞ çetelerinin Cerablus kasabasının güneyindeki mevziilerinden Kobanê’nin batısında bulunan Zormixar köyüne yönelik ağır silahlarla bir saldırı düzenlediğini aktardı.
Türk ordusunun 24 Ekim gününden buyana YPG’nin Kobanê sınır hattındaki mevziilerine yönelik başlattığı saldırılar halen devam ettiği belirtilen açıklamada şunlar belirtildi: “ 24 Kasım gece saat 24.00’den 25 Kasım günü saat 05.00’e kadar Türk ordusu Girê Spî kasabası sınır hattında konumlanan 3 zırhlı araçtan, kasabanın batısında bulunan Zeytinlik noktasına yönelik ağır silahlarla bir saldırı düzenlemiştir. Güçlerimizin aldığı güvenlik tedbirleri nedeniyle herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmamıştır.”
(ad)
ANHA

No comments