Breaking News

YPG: Nusra, DAIŞ ve Ehrar El-Şam çeteleri Efrîn’e saldırıyor

TÎRAST CUDÎ
EFRÎN –  YPG Komutanlarından Firat Xelîl, El-Nusra, Ehrar El-Şam ve DAIŞ çetelerinin anlaştıklarını ve birlikte Efrîn’e bağlı Meryemîn ile Anab köylerine saldırdıklarını belirtti. Xelîl, YPG olarak çete saldırılarına karşılık verdiklerini ve çatışmaların devam ettiğini kaydetti.
Konuya ilişkin Efrîn YPG komutanlığı adına konuşan Firat Xelîl, Efrîn kantonu ile Ezaz kenti arasında Ceyş El-Suwar (Devrimciler Ordusu) ve El-Nusra, Ehrar El-Şam çeteleri arasında çatışmaların devam ettiğini açıkladı.  Xelîl, bu bölgelerde ağır kayıplar veren çetelerin Ceyş El-Suwar güçleri ile çatışma bahanesiyle Efrîn bölgesine saldırdığını söyledi.
Çetelere Efrîn’e saldırmaları durumunda sert karşılık verecekleri konusunda uyardıklarını kaydeden Fırat Xelil şöyle dedi: “Çeteler dün gece Efrîn’e bağlı Merîmîn ve Anab köylerine saldırdı. Birliklerimiz de çete saldırılarına karşılık vererek 4 çeteyi sağ yakaladı. Bu çetelerden biri Türk, biri de Arap asılıdır. Diğer ikisine ilişkin bilgiler ise daha sonra tüm kamuoyu ile paylaşılacak, Türk devletinin çetelere olan desteği iyi anlaşılacaktır.”
Xelil, DAIŞ, El-Nusra ve Ehrar El-Şam çetelerinin kendi aralarındaki çatışmaları durdurarak, Efrîn’e ittifak halinde tüm güçleriyle saldırdıklarını vurgulayan Xelil, birliklerinin tüm cephelerde yerlerini aldığını ve çete saldırılarına karşılık verdiğini belirtti.
(ekip/ad)
ANHA

No comments