Breaking News

YPG’den çatışmalara ilişkin açıklama

HABER MERKEZİ – YPG Basın Merkezi,  Şêxmeqsud’taki çatışmalarda 2 çetenin öldürüldüğünü, çetelere ait bir askeri aracında imha edildiğini belirtti. YPG, DAIŞ çetelerinin bugün sabah saatlerinde saldırdığı Eyn Îsa kasabasının batısında bulunan Mirxab köyünde güçleri ile çeteler arasında çatışmaların devam ettiğini kaydetti.
YPG Basın Merkezi yazılı bir açıklama yaparak, “30 Kasım günü saat 09.00 ve saat 10.00’da DAIŞ çeteleri Cerablus kasabasının güneyindeki mevziilerinden, Kobanê’nin güneybatısında bulunan Qereqozax köyü ve çevresine yönelik ağır silahlarla iki ayrı saldırı düzenlemiştir”dedi.
30 Kasım günü El Nusra çetelerinin Halep’in Şêx Meqsud mahallesine yönelik bir saldırı düzenlediği belirtilen YPG açıklamasında, çetelerin ilk saldırısı esnasında 3 sivil vatandaşın yaralandığı ve YPG’nin çetelere müdahalesi ardından alanda şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarıldı. Yaşanan çatışma sonucunda YPG güçlerinin çetelere ait askeri bir aracı imha ettiği ve 2 çete üyesinin de öldürüldüğü açıklandı.
Mirxab köyünde çatışmalar devam ediyor
YPG açıklamasında: “Aralık günü (bugün) saat 04.00’da DAIŞ çeteleri Kobanê’ye bağlı Eyn Îsa kasabasının batısında bulunan Mirxab köyüne yönelik bir saldırı düzenlemiştir. Saldırı ardından güçlerimiz ile çete grupları arasında başlayan çatışmalar halen devam etmektedir” denildi.
YPG, “30 Kasım günü saat 13.05’te Til Temire bağlı Xêbiş köyünde yaşanan ve 3 yoldaşımızın yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın kamuoyunda çetelerin döşediği mayın sonucu olduğu yönünde haberler yayınlanmıştı. Güçlerimiz bu patlamanın DAIŞ çetelerinin patlayıcı yüklü bir aracı uzaktan kumandayla patlatması sonucu yaşandığını netleştirmiştir” dedi.

No comments