Breaking News

IŞİD firarlar için Sınır Muhafız birimleri kurdu

Irak ve Suriye’de işgal ettiği yerlerden ağır kayıplar vererek çekilen IŞİD, artan firarları engelleyebilmek için sınır muhafız grupları kurdu.Lübnan’da yayımlanan el-Ahed gazetesi, IŞİD’in firar etmeye çalışan teröristler ile firarları önlemeye çalışan grupları arasında yaşanan çatışmada örgütün ‘Timsah’ lakaplı bir komutanı ile beraberindeki iki kişinin öldüğünü duyurdu.

IŞİD’e yakın kaynaklar, birkaç gün önce internet üzerinden yaptıkları açıklamada örgütün hakimiyeti altındaki Rakka’da 40 kişilik bir grubun silahlarıyla birlikte firar ettiğini bildirmişti.

Irak ve Suriye’de son dönemde verdiği ağır kayıplar sebebiyle IŞİD’den kaçanların sayısında artış gözlemlenirken, örgütün firarları önlemek için ‘sınır muhafızları adı’ altında gruplar oluşturduğu bildirildi.

IŞİD’in sınır muhafızlarının örgütün Türkiye sınırında kontrol altında tuttuğu bölgelerde görev yaptığı bildiriliyor.

El Ahed’in haberinde ‘Timsah’ lakaplı IŞİD teröristi Tel Ebyad sınır güvenliği sorumlusu olduğu ve Türkiye’ye kaçmaya çalışan 14 kişilik bir terörist grubunun firarını önlemek için girdiği çatışmada beraberindeki iki militanla birlikte öldürüldüğü ifade edildi.

YDH

No comments